مقالات

چرا ویلای خود را هوشمند سازی کنیم؟

چرا ویلای خود را هوشمند سازی کنیم؟ در روزگاری زندگی می کنیم که حتی آن دسته از افرادی که تا چندی پیش جلوی تکنولوژی های جدید و به روز گارد می گرفتند هم دیگر مجبور به استفاده از تکنولوژی های جدید و مدرن شده اند. زندگی انسان ها به طرز عجیبی با پیشرفت های مدرن دنیا پیوند خورده و دوری از این پیشرفت ها چیزی جز ماندن در چارچوب های کهنه و در هم شکسته ی قدیمی را به دنبال ندارد. هوشمند سازی ویلا چیزی ست که این روزها اغلب ویلا دارن به دنبال آن هستند.

اینکه بتوانید در هر جای دنیا شرایط را در ویلا و خانه هوشمند خود تحت کنترل بگیرید گویی که در آن حضوری مجازی دارید هم عجیب است و هم هیجان انگیز. هوشمند سازی ویلا در واقع به شما امکان می دهد حتی با وجود فرسنگ ها فاصله باز هم در ویلای خود حضور داشته باشید اما به شکلی مجازی. در ادامه با ما همراه باشید تا بگوییم که چرا باید ویلای خود را هوشمند سازی کنیم.

آرامش خاطر را با برقراری امنیت کامل در ویلا تجربه خواهید کرد

چه در ویلای خود باشید و چه فرسنگ ها از آن فاصله داشته باشید بی شک به هنگام شب نگران ورود سارقان به ویلا هستید. کوچکترین صدایی می تواند آرامش شما را بر هم بزند و هزاران فکر و خیال را در سر شما به راه بیندازد. اگر در ویلای خود حضور نداشته باشید نیز دائما نگران این هستید که نکند فردی وارد ویلا شود و یا سرقتی صورت بگیرد.

با هوشمند سازی ویلا این فکر و خیالات دیگر از ذهن شما عبور نخواهد کرد چرا که با وجود دوربین های مدار بسته هوشمند، آژیر خطر هوشمند و سیستم های امنیتی پیشرفته که در کسری از ثانیه شما را از طریق اعلان های ارسال شده به گوشی همراه تان مطلع خواهد ساخت، از بابت امنیت ویلا خاطری آسوده خواهید داشت. شما با تعریف اثر انگشت افراد و یک رمز امنیتی فقط امکان ورود افراد تعریف شده برای سیستم را مهیا خواهید ساخت بنابراین افراد متفرقه به هیچ وجه امکان ورود به ویلا را نخواهند داشت.

صرفه جویی در هزینه های مصرفی

دریافت صورتحساب های بلند بالای آخر ماه به معنای این است که شما یک مشترک پر مصرف هستید. اما گاهی اوقات خودتان هم دلیی این هزینه های بالا را نمی دانید و هرچه فکر می کنید متوجه نمی شوید که کجا مصرف بالایی داشته اید. با هوشمند سازی ویلا می توانید تمامی سیستم های الکترونیکی، سرمایشی، گرمایشی، سیستم های گازی و سیستم های آبی را به طور یکپارچه مدیریت کنید و با جلوگیری از هدر رفت انرژی ها زمانی که به آن ها نیازی ندارید در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

به عنوان مثال زمانی که فردی در اتاق حضور نداشته باشد سیستم های روشنایی به طور خودکار خاموش می شوند، شیرهای آب به طور هوشمند باز و بسته خواهند شد، سیستم های سرمایشی و گرمایشی نیاز به روشن بودن در تمام طول سال ندارند و همچنین شما می توانید با خاموش کردن آن ها از طریق مویابل خود زمانی که در اتاق حضور ندارید مصرف انرژی و در نهایت هزینه های مصرفی را کاهش دهید.

دیگر نگران خشکیدن گیاهان تشنه در ویلای خود نیستید

همانطور که از نامش پیداست ویلا مکانی برای تفریح و استراحت است بنابراین شما در آن حضور دائمی نخواهید داشت. روزهایی که در ویلا حضور دارید می توانید به باغ و باغچه خود رسیدگی کنید و آن ها را آبیاری نمایید اما روزهایی که در ویلا حضور ندارید چه باید کرد؟ مطمئنا بارها به هنگام ورود به ویلا بعد از مدت ها با صحنه گل های خشکیده و بی جان از بی آبی روبرو شده اید.

بنابراین باید هر بار دست به کار شوید و کل های خشکیده را هرس کنید و با با تعدادی از آن ها در کمال ناراحتی خداحافظی کنید. اما با وجود هوشمند سازی ساختمان و سیستم آبیاری هوشمند در ویلای هوشمند می توانید خیالی آسوده از بابت آب دهی به گل های ویلای خود در راس زمان مقرر و به میزان تعیین شده داشته باشید. سیستم آبیاری هوشمند با دریافت یک برنامه دقیق طبق همان برنامه عمل می کند. این سیستم بسیار پیشرفته است و می تواند با سنجش میزان رطوبت خاک و فاکتورهای آن میزان آب یا کود لازم را به گیاه بدهد.

آیا دغدغه داشتن زمینی پاک را دارید؟

مصرف بی رویه انرژی یکی از چیزهایی ست که زمین را به این حال و روز انداخته. زمینی که روز به روز گرمتر می شود و هشدارهایی که خبر از به اتمام رسیدن انرژی های زمین می دهد. بنابراین به عنوان یک شهروند آگاه این وظیفه بر عهده ماست که میزان مصرف انرژی را تا جای ممکن کاهش دهیم به ویژه اگر صاحب یک ویلا هستیم و علاوه بر خانه شخصی خود از ویلا نیز استفاده می کنیم.

چرا ویلای خود را هوشمند سازی کنیم؟

با هوشمند سازی ویلا پروسه صرفه جویی در مصرف انرژی آغاز خواهد شد. مصرف بهینه ی آب، گاز، برق با سیستم های هوشمند و دریافت گزارشات آماری و بهینه سازی عملکرد سیستم ها همگی دست به دست هم خواهند داد تا در نهایت زمینی سبز و پاک را تحویل آیندگان دهیم. در ویلای هوشمند می توانید روشنایی، سرمایش و گرمایش، مصرف آب و روشن و خاموش کردن دستگاه های وابسته به انرژی را کنترل نمایید و بیشترین صرفه جویی را در مصرف انرژی به عمل آورید. شما می توانید در ویلای هوشمند خود از سیستم های هوشمند انرژی خورشیدی استفاده کنید و میزان زیادی در این چرخه تاثیر گذار باشید.

مدیریت ویلا برای شما بسیار راحت تر خواهد بود

اغلب ویلاها دارای متراژ بالایی هستند و مدیریت آن ها بسیار سخت است. زمانی که شما در یک اتاق از ویلا حضور دارید نمی توانید در عین حال تمامی بخش های دیگر را کنترل کنید. این کار زمان و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت. اما با هوشمند سازی ویلا می توانید در حالی که در یکی از اتاق های ویلای خود نشسته اید تمامی بخش ها را تحت نظر بگیرید. امنیت ویلا، رفت و آمد ها، سیستم های روشنایی، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و حتی باز و بسته بودن پرده ها و پنجره ها را چک کنید در حالی که حتی یک قدم برای انجام این کارها بر نداشته اید!

بنابراین می توانید بی وقفه استراحت کنید، به موزیک دلخواه تان گوش دهید، قهوه ساز را روی ساعتی مشخص تنظیم کنید تا قهوه تان راس ساعت مشخص آماده شود و در همان حال که روی تخت دراز کشیده اید پرده ها را از حالت شفاف به حالت مات درآورید و آماده یک استراحت دلپذیر شوید.

نتیجه گیری

هدف از زندگی در ویلا تجربه سبک جدیدی از زندگی برای مدتی کوتاه و تغییر دادن حال و هوا می باشد. بنابراین چه بهتر که با هوشمند سازی ویلا بتوانید این سبک را دگرگون کنید و تجربه های جدیدی از زندگی با سیستم های هوشمند کسب نمایید.

مطالب مرتبط :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *