مقالات

پرده هوشمند چیست و چه امکاناتی به خانه اضافه می‌کند؟

پرده هوشمند

حتما برای شما هم جالب است که پرده های منزل را تنها با فشردن یک دکمه روی گوشی تان جا به جا کنید. پرده هوشمند به ساکنان خانه اجازه می‌دهد تا به راحتی پرده‌های خانه را کنار بزنند. پرده‌های هوشمند کاربردهای زیادی دارند. برای مثال, این یک گزینه عالی برای بیمارستان‌های هوشمند, هتل‌ها و حتی  دیتاسنترهای هوشمند است.

پرده هوشمند چگونه کار می‌کند؟

پرده هوشمند یک نوع پرده است که با استفاده از فناوری‌های مدرن، قابلیت کنترل الکترونیکی را دارد. این پرده‌ها می‌توانند به صورت خودکار با استفاده از ریموت کنترل، تایمر یا حتی از طریق یک اپلیکیشن موبایل کنترل شوند.

در بالای پرده, با قرار دادن یک موتور کوچک می‌توانید باز کردن و بستن پرده را کنترل کنید. موتورها قدرت زیادی دارند. دستورها به واحد کنترل از طریق رابط کاربر فرستاده می‌شوند. واحد کنترل مسیر حرکت موتور را با ارسال سیگنال‌ها تعیین می‌کند. بسته به ساختار پرده (عمودی یا افقی), نوع حرکت موتور متفاوت است.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ویلا با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

ویژگی‌ها و مزایای پرده‌های هوشمند

هدف از خانه هوشمند ایجاد آسایش برای ساکنان خانه است. با هوشمندتر شدن پرده‌ها, امکان افزایش آرامش ساکنان وجود دارد.

راحتی و آرامش:

حرکت سریع پرده به چرخ‌های کوچک بخش متحرک آسیب می‌رساند. اگر این کار چندین بار تکرار شود, پرده ممکن است پایین بیفتد و شما باید پرده را تغییر دهید. خیلی خوب است که بتوانید حرکت پرده‌ها را از راه دور کنترل کنید. با کمک رابط کاربری واقع در خانه یا برنامه نصب‌شده روی گوشی, می‌توانید به راحتی پرده‌ها را حرکت دهید.

قابلیت برنامه‌ریزی مجدد:

یکی از ویژگی‌های مهم پرده هوشمند قابلیت برنامه‌ریزی آن است. بعد از برنامه‌نویسی, واحد کنترل به موتورها فرمان می‌دهد که در زمان‌های مشخص حرکت کنند. برای مثال, شما می‌توانید پس از طلوع و غروب آفتاب پرده‌ها را باز کنید.

افزایش امنیت خانگی:

پرده یکی از وسایلی است که از بیرون خانه دیده می‌شود. اگر می‌خواهید سفر کنید, می‌توانید امنیت منزل خود را تا حدی با تنظیم زمان‌های افتتاح و بستن پرده هوشمند افزایش دهید. این باعث می‌شود از بیرون خانه این طور به نظر بیاید که کسی داخل خانه است پرده‌ها را می‌کشد.

با پرده‌های هوشمند، شما می‌توانید به راحتی تایمینگ کنترل کنید که زمانی که خارج از منزل هستید، پنجره‌ها را بپوشانند. این امر افزایش امنیت خانه شما را تضمین می‌کند.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ساختمان با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

هماهنگی با سایر تجهیزات:

با ساخت لوازم هوشمند دیگر مانند سیستم گرمایش, سیستم نورپردازی, اطمینان حاصل کنید که پرده‌ها نیز هوشمند هستند. هماهنگی ایجاد شده در خانه احساس آسایش را افزایش می‌دهد و کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد.

صرفه‌جویی در انرژی:

یکی از مزایای بزرگ پرده هوشمند، صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. این پرده‌ها می‌توانند نور خورشید را به طور خودکار فیلتر کنند و دمای منزل را در تابستان کاهش دهند.

افزایش ارزش ریالی خانه:

هوشمند سازی پرده و سایر لوازم منزل سبب افزایش قیمت خانه می شود.

 

 

پرده برقی هوشمند

 

 

عملکرد پرده هوشمند

پرده‌های معمولی کمی برای باز کردن و بسته شدن مشکل دارند. مخصوصاً پرده هایی که از الیاف و نخ ساخته شده اند. اکثر مردم تمایلی به باز یا بستن این پرده‌ها ندارند. آن‌ها از روشنایی روز محروم هستند و نمی‌توانند از منظره بیرون ساختمان لذت ببرند.امروزه شما می‌توانید به راحتی این مشکلات را با استفاده از موتور و ریل‌ها حل کنید. شما می‌توانید به راحتی می‌توانید پرده خود را باز کنید و هر زمان که می‌خواهید از نور لذت ببرید، تنها با در دست داشتن یک دکمه.

انواع پرده‌های هوشمند

در بازار دو دسته پرده هوشمند وجود دارد. نوع اول که به صورت افقی حرکت می‌کنند. بخش دوم پرده‌ای است که به صورت عمودی حرکت می‌کند. تفاوت زیادی در ساختار و عملکرد پرده‌ها وجود ندارد. همه آن‌ها از یک بخش تشکیل شده‌اند. تنها تفاوت در جهت پرده است.

 

چگونه یک پرده هوشمند بسازیم؟

در اولین مرحله، ریل‌ها نصب می‌شوند. از نرده‌های مخصوص برای پرده‌ها استفاده می‌شود. سپس، با قرار دادن موتور در حال حرکت روی ریل، آن‌ها شروع به نصب پرده‌ها می‌کنند. در مرحله آخر، کار هوشمند با نصب واحد کنترل و رابط کاربر کامل می‌شود. بله! شما می‌توانید به راحتی از پرده هوشمند نصب‌شده در منزل لذت ببرید.

هزینه و قیمت هوشمند سازی پرده

برای اطلاعات درباره نحوه محاسبه قیمت و هزینه گوشی‌های هوشمند، باید در ابتدا فضا و متراژ مورد نیاز محاسبه و در نظر گرفته شود.

آیا می توان پرده های قدیمی را هوشمند کرد؟

بله، پرده‌های قدیمی را می‌توان به راحتی به پرده هوشمند تبدیل کرد. این نیاز به تغییر کمی در ارتفاع و فاصله ریل پرده از دیوارها دارد. با تغییر ریل‌ها و نصب رابط کاربر، کار هوشمند سازی تکمیل می‌شود.

 

 

از پرده‌های برقی برای ایجاد سناریوهای جذاب در خانه هوشمند استفاده کنید

اکثر موتورهای پرده برقی می‌توانند با تجهیزات خانگی هوشمند مثل تایمر و سنسورها (سنسور شدت نور, سرعت باد و سنسور رطوبت) ادغام شوند. این سیستم خانگی هوشمند شما را به طور کامل از فرآیند فیزیکی مدیریت پرده‌ها و دیگر پوشش پنجره‌ها حذف می‌کند. برای مثال, یک تایمر می‌تواند برای یک یا چند موتور برای باز یا بسته در یک زمان خاص تنظیم شود. ممکن است پرده را ساعت ۷ صبح باز کنید, آن را در طول روز ببندید و در نهایت بعد از غروب آفتاب آن را باز کنید.

موقعیت مکانی پرده و لوازم منزل:

موقعیت پرده‌ها را می‌توان از قبل تعیین کرد؛ شما ممکن است از یک نمای آفتابی از باغ خود در عصر لذت ببرید اما ترجیح می‌دهید که اثاثیه منزل تان را در معرض اشعه مستقیم و شدید قرار ندهید. برای این منظور، شما می‌توانید پرده‌های پنجره را طوری تنظیم کنید که به ۷۵ % باز و آهسته در طول زمان برسند، به طوری که پس از غروب آفتاب، حریم خصوصی خود را حفظ کنید. نور خورشید یک گزینه جذاب دیگر است که می‌تواند پرده‌ها را براساس موقعیت و شدت نور خورشید باز و بسته کند. حرکت این پرده‌ها می‌تواند براساس حرکت خورشید در آسمان باشد.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی منزل با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

معرفی مختصر برند سامفی (Somfy) فرانسه

Somfy فرانسه یک گروه بین‌المللی است که در بیش از ۶۰ کشور فعالیت می‌کند. Somfy رهبر جهانی در کنترل خودکار درها برای خانه‌ها و ساختمان‌ها است. همه محصولات این برند شامل همه انواع موتورها, ریموت‌ها, کنترل‌کننده‌ها, تجهیزات اتوماتیک و فن‌آوری‌های ارتباطی, توسط یک تیم خلاق و حرفه‌ای فرانسوی طراحی و تولید شده‌اند. Samfi همواره به دنبال تسهیل فرآیند برای کاربران در سراسر جهان بوده‌است. از اولین موتور ساده تا جایی که در حال حاضر می‌تواند در خانه هوشمند به کار رود ساخته شود. امروزه, یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان و تامین کنندگان کنترل موتور و ماشین‌های هوشمند رانندگی هوشمند, گاراژ و پروانه در پارکینگ, پرده‌ها و سایبان‌های هستند. این شرکت همچنین دیگر محصولات اتوماسیون خانگی مانند دستگاه‌های امنیتی را تولید می‌کند.

 

پرده برقی

 

پرسش و پاسخ:

1. آیا نصب پرده هوشمند پیچیده است؟

خیر. نصب پرده هوشمند ممکن است نیاز به کمی دانش فنی داشته باشد، اما با مشاوره برای نصب مشکل خاصی نخواهید داشت.

2. آیا پرده هوشمند مناسب برای همه منازل است؟

پرده هوشمند برای بسیاری از منازل مناسب است، اما باید نیازها و متغیرهای خود را در نظر بگیرید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

3. چگونه می‌توانم از مزایای صرفه‌جویی در مصرف انرژی پرده هوشمند بهره‌برداری کنم؟

با تنظیم پرده هوشمند، می‌توانید از مزایای صرفه‌جویی در مصرف انرژی بهره‌برداری کنید. مثلاً می‌توانید آنها را در زمان‌هایی که نور خورشید داخل منزل است باز کنید.

4. آیا پرده هوشمند مناسب برای افرادی با بودجه محدود است؟

پرده هوشمند ممکن است هزینه بر باشد، اما باید در نظر داشت که با صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش امنیت، ممکن است به مدت طولانی به صرفه تبدیل شود.

5. چگونه می‌توانم پرده هوشمند خود را نگهداری کنم؟

برای نگهداری پرده هوشمند، باید به دستورالعمل‌های تولید کننده توجه کنید و با دقت از آن مراقبت کنید. همچنین، به مشکلات فنی به سرعت واکنش نشان دهید تا به تعمیر آنها بپردازید.

 

نتیجه گیری

پرده هوشمند یکی از مواردی است که در حال حاضر به عنوان عضوی از خانه های هوشمند تبدیل شده است.

پرده هوشمند می‌تواند تغییرات اساسی در زندگی روزمره شما به وجود آورد. این فناوری می‌تواند امنیت و راحتی خانه شما را افزایش دهد و به شما امکان کنترل هوشمندانه منزل را بدهد. همچنین افزایش قیمت ملک با هوشمند سازی از دیگر مزایا این کار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *