مقالات

۵ نکته اساسی برای ساخت خانه های هوشمند

خانه هوشمند

برای این که بتوانید سیستم هوشمند سازی را روی منازل و ساختمان ها پیاده سازی کنید نیاز است تا مهمترین نکات ساخت خانه هوشمند را به خاطر داشته باشید. بنابراین در این مقاله قصد داریم شما را با 5 نکته مهم برای ساخت انواع خانه های هوشمند آشنا کنیم.

هوشمند سازی منزل را از خارج خانه شروع کنید

یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع ساخت یک خانه هوشمند در فضای باز است. برای مثال، شما می‌توانید یک دوربین امنیتی، سنسور حرکت، سیستم روشنایی هوشمند در ورودی خانه یا پشت پنجره‌ها نصب کنید، چون اینها می‌توانند نمونه‌هایی از محصولات خانه هوشمند باشند که می‌توانند بیرون از خانه نصب شوند و به هوشمند سازی خانه شما کمک کنند.

خانه هوشمند خود را شخصی سازی کنید

یکی از نکات مهم ساخت خانه هوشمند شخصی سازی است. زمانی که محصولات خانه هوشمند خود را راه‌اندازی می‌کنید، از شما خواسته می‌شود که آن‌ها را نامگذاری کرده و به هر کدام از آن‌ها نام منحصر به فرد بدهید. به راحتی از این بخش صرف‌نظر نکنید. تعیین محصول چگونگی کنترل آن از طریق سیستم فرمان صدا را تعیین می‌کند. برای مثال، زمانی که شما نام ترموستات هوشمند خود را نام ببرید، دمای خانه را با اتصال به ترموستات افزایش می‌دهد. اگر نام محصول تان مشکل است و یا بگویید، دستیار صدایتان می‌تواند به سختی درخواست شما را پردازش کند. از نام‌های منحصر به فرد و ویژه استفاده کنید. همچنین از استفاده از حروف ویژه، اعداد و حروف در نام محصول اجتناب کنید.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ویلا با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 دسترسی متفاوت به اعضای خانواده با ساخت یک خانه هوشمند

به عنوان مثال، در اکوسیستم اپل HomeKit، شما می‌توانید اعضای خانواده (یا هر کسی که به آن‌ها اعتماد دارید) را برای دسترسی و کنترل دستگاه‌های خانگی هوشمند از طریق اپ به کمک ویژگی اشتراک منزل و یا “homeshare” فعال کنید. همچنین، اگر نمی‌خواهید اعضای خانه به هر چیزی دسترسی داشته باشند یا یک سری از فرمان‌ها را منتشر نکنند، به راحتی دسترسی آن‌ها را محدود کنید.

 انرژی را به راحتی ذخیره کنید

یکی از محصولات هوشمند خانگی که بیش‌ترین هزینه و صرفه‌جویی انرژی را در سال به ارمغان می‌آورد، ترموستات هوشمند است. استفاده از این ترموستات ها یکی از نکات مهم ساخت خانه های هوشمند است. اگر ترموستات هوشمند که شما می‌خرید، قدرت برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی را دارد، شما حداقل ۱۰ درصد مصرف انرژی خود را پس‌انداز خواهید کرد.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ساختمان با کارشناسان سکد در تماس باشید

هوشمند سازی خانه بر اساس موقعیت جغرافیایی شما

به این روش ژئوفنسیگ هم گفته میشود. اتوماسیون موقعیت مکانی به محصولات خانگی هوشمند شما اجازه می‌دهد تا براساس موقعیت شما عمل کنند در واقع موقعیت GPS گوشی هوشمند تان, که باید همیشه روشن باشدبرای مثال اگر خانه را ترک کنید، این سیستم همه چراغ‌های هوشمند خانه را خاموش می‌کند و دمای خانه را پایین می‌آورد تا انرژی ذخیره شود.به طور مشابه، زمانی که کار را ترک می‌کنید، براساس مکان GPS موبایل خود، سیستم هوشمند براساس مکان جغرافیایی فعال شده و در ترموستات هوشمند و همچنین سیستم روشنایی منزل روشن می‌شود.

استفاده از IFTTT در ساخت خانه هوشمند

IFTTT یک سرویس آزاد و خلاصه است که به شما اجازه می‌دهد تا براساس این سرویس به شما کمک می‌کند تا انواع مختلف برندها، خدمات اینترنتی و برنامه‌های مختلف را به هم وصل کنید. با IFTTT، احتمالات بی‌پایان دارید.به عنوان مثال، یک اتوماسیون IFTTT ایجاد کنید که یک مکانیزم برای واریز کردن یک دلار به حساب شما داشته باشد هر بار که دمای ترموستات را بالاتر از یک دمای مشخص افزایش می‌دهید. اکثر مارک‌های مشهور IFTTT دارند که شما می‌توانید امتحان کنید.

استقلال و دسترسی به بزرگسالان یا افراد مسن با معلولیت‌های جسمی را بدهید.

یکی از نکات ساخت خانه هوشمند این است که علاوه بر احساس امنیت و آرامش، شما به بزرگسالان، افراد مسن و یا افراد معلول در خانه فرصت دسترسی به خانه هوشمند را بدون کمک خود می‌دهید. دستگاه‌های هوشمند می‌توانند با فرمان‌های صدا کنترل شوند و نیازی به لمس کردن، پیاده‌روی و یا کار فیزیکی ندارند. با هوشمندتر شدن خانه برای افراد معلول و یا افراد مسن، شما گامی مهم در اعطای استقلال به آن‌ها می‌گیرید.

هوشمندسازی خانه چرخه خواب و بیداری را بهتر کنترل کنید

خواب در بدن ما نقش حیاتی در سلامت بازی می‌کند و می‌تواند خواب و انرژی ما را کنترل کند. با کمک سیستم نورپردازی هوشمند، این امکان وجود دارد که به بهبود و تنظیم بهتر این چرخه کمک کنیم. به عنوان مثال، می‌توانید سیستم روشنایی هوشمند اتاق خواب خود را طوری تنظیم کنید که صبح زود آن را روشن کنید و شدت نور را از پایین به بالا به مدت ۳۰ دقیقه کنترل کنید تا بتوانید بهتر بیدار شوید. به همین ترتیب در طول خواب، اما برعکس، برای ۳۰ دقیقه، نور را از شدت بالا به پایین هدایت می‌کند و در نهایت از بین می‌رود.

علاوه بر این، شما می‌توانید سیستم روشنایی خانه هوشمند خود را براساس مکان جغرافیایی و زمان طلوع و غروب آفتاب کنترل کنید. برای مثال، نور باید به آرامی از یک ربع قبل از طلوع خورشید، یا از پایین تا نیم ساعت قبل از غروب آفتاب خاموش شود. همه این ویژگی‌ها در هزینه‌های انرژی و انرژی صرفه‌جویی می‌کنند.

ساخت خانه هوشمند برای کسانی که نسبت به پرورش کودکان خود حساس هستند

گاهی، دور نگه داشتن کودکان از تلویزیون بسیار دشوار است. و خداوند روزی را نمی‌آورد که ما در خانه نیستیم، پس کنترل زمان تماشای تلویزیون و محتوایی که تماشا می‌کنند سخت‌تر خواهد بود. خوشبختانه، یک خروجی هوشمند مانند این می‌تواند با کمک یک  اپ  کنترل شود، یا حتی برای اجازه دادن به تلویزیون برای روشن کردن یا خاموش شدن.

اگر کودکان تکالیف خود را انجام دهند، شما می‌توانید از راه دور تلویزیون را دور بزنید تا تکلیف انجام شود، یا از همه مهم‌تر، تلویزیون را خیلی زود خاموش کنید در ساعاتی که منجر به خواب می‌شود.

 تمام تعطیلات را در آرامش با خانه هوشمند سفر کنید

خوب، تقریباً همه می‌دانند که ما می‌توانیم خانه هوشمند خود را هر چقدر که می‌خواهیم، کنترل کنیم. ما می‌توانیم به ساحل شمالی یا جنوبی کشور برویم و در امتداد ساحل که از زندگی و تعطیلات لذت می‌بریم، گوشی هوشمند خود را بردارید، دوربین‌های امنیتی را بررسی کنید، چراغ‌های خانه را تنظیم کنید، به سگ ها غذا دهید و بسیاری موارد از این دست. تنها تفاوت این است که شما در خانه نیستید، اما همه کارها را بدون حضور در خانه انجام می‌دهید. این قدرت خانه هوشمند و ثروت خوب آینده است، خدا می‌داند که آینده خانه هوشمند چقدر عالی خواهد بود.

نتیجه گیری

هوشمند سازی منازل خیال شما را راحت خواهد کرد و شما می توانید بسیاری از امور را از راه دور و بدون اضطراب و استرس انجام دهید به همین دلایل است که هوشمند سازی منازل در عصر حاضر بسیار اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *