مقالات

مزایای خانه هوشمند چیست؟

مزایا هوشمند سازی خانه

مزایای خانه هوشمند چیست : خانه هوشمند عبارتی که شاید بتوان از روی آن چیزهای زیادی در موردش حدس زد. خانه ای که قطعا سیستم های هوشمند و یکپارچه در جای جای آن به چشم می خورد. از حق نگذریم نامی پر آب و تاب برایش برگزیده اند که هر فردی را برای اجرای این سیستم در خانه ی خود به وجد می آورد. با یک جستجوی ساده مزایای ریز و درشتی از خانه هوشمند را در اینترنت خواهید یافتو مزایایی که شاید بتوان بسیاری از آن ها را منطقی بر شمرد. اجرای خانه های هوشمند در ایران چند سالی ست که بازار پر رونقی پیدا کرده و دلیل آن هم همین مزایا می باشد. در ادامه قصد داریم مهم ترین مزایای پیاده سازی سیستم های خوشمند را خانه بیان کنیم. بنابراین با ما همراه باشید تا از مزایای خانه هوشمند آگاه شوید.

صرفه جویی در مصرف انرژی

آنچه که دنیای امروز را دچار چالش کرده نزدیک شدن به پایان داستان انرژی هاست! تب و تاب عظیمی برای صرفه جویی در مصرف انرژی در دنیا به راه افتاده و محققان و دانشمندان هر روز شیوه های جدیدی برای صرفه جویی در مصرف انرژی ارائه می دهند. مصرف انرژی هایی از قبیل آب، برق و گاز در خانه هوشمند به حداقل خود می رسد و به جای مصرف بی حد و حصر این انرژی ها تمرکز عمده روی تولید انرژی خورشیدی جهت راه انداختن سیستم های گرمایشی می باشد. خاموش شدن خودکار چراغ ها، خاموش شدن سیستم های سرمایشی و گرمایشی طبق برنامه ریزی و وجود شیر آب های هوشمند و برنامه های کنترل مصرف انرژی باعث می شود تا بهره وری در مصرف انرژی به حداکثر خود برسد.

مزایای خانه هوشمند چیست؟

بالا بردن سطح امنیت در خانه

خانه هوشمند را اگر بخواهیم در یک جمله توصیف کنیم می توان گفت خانه ای که امکان ورود افراد غریبه و سارقین در آن به صفر رسیده است. وجود آژیرهای هوشمند و آلارم هایی که روی گوشی تلفن همراه شما پدیدار می شود باعث خواهد شد تا هر زمان متوجه ورود افراد غریبه شوید. وجود دوربین های مدار بسته نیز به قضیه امنیت خانه هوشمند دامن زده است. شما می توانید به طور آنلاین در هر کجا از دنیا که باشید تمامی بخش های خانه را تحت نظارت داشته باشید و رفت و آمدها را چک کنید.

هیچ کس جز شما و خانواده تان طبق اثر انگشت های تعریف شده حق ورود به خانه را ندارد. به جای قفل های مکانیکی قفل های هوشمند با پسوردهای امنیتی بالا روی در های ورودی نصب خواهد شد. دیگر چه می خواهید از یک خانه هوشمند جز اینکه امنیت را در هر لحظه برای شما در بالاترین سطح خود برقرار سازد؟

کاهش هزینه های پرداختی

اگر از قبض های بلندبالای مصرف انرژی به تنگ آمده اید و به دبنال راهکاری منطقی برای کاهش هزینه ها هستید می توانید اجرای خانه هوشمند را به عنوان بهترین راهکار مد نظر داشته باشید. این موضوع در واقع در ادامه ی بهینه سازی مصرف انرژی اتفاق می افتد.

تطبیق دادن شرایط خانه با سن افراد

یکی از مزایای مهم خانه هوشمند این است که کنترل سیستم های آن برای افراد در هر سنی راحت است. کنترل سیستم های سرمایشی، گرمایشی، روشنایی و امنیت خانه برای افراد تنها با فشردن یک دکمه روی موبایل و تبلت امکان پذیر خواهد بود و نیاز به اعمال شاقه ندارد. بنابراین با یک بار آموزش دادن ساده ی آن به کودکان تان، آن ها می توانند به تنهایی این سیستم ها را کنترل کنند و باب میل خود تنظیم نمایند.

برای مشاوره گرفتن هوشمند سازی ساختمان با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرید.

مزایای خانه هوشمند چیست؟

انعطاف پذیر بودن شرایط خانه

شما می توانید همه چیز را در کسری از ثانیه در خانه هوشمند خود تغییر دهید و این بر می گردد به مزیت تعریف سناریو های مختلف برای شرایط گوناگون. به عنوان مثال فرض کنید یک مهمان در راه دارید که به زودی می رسد. شما می توانید سریعا شرایط خانه را در کسری از ثانیه برای آمدن مهمان مهیا کنید. تنظیم میزان روشنایی خانه، روشن کردن سیستم های تهویه، آماده سازی قهوه، پخش کردن یک موزیک لایت ملایم، خاموش کردن نمایشگرهای هوشمند و همچنین افزایش یا کاهش دمای خانه به تناسب فصلی که در آن هستید می توماند تننها با زدن یک دکمه انجام شود.

احترام به محیط زیست و پاسداری از آن

مزیت مهمی که خانه های هوشمند دارند این است که به داشتن زمینی پاک و سبز کمک می کنند چرا که مصرف انرژی را کاهش می دهند و می توانند به نوبه ی خود باعث کاهش میزان گرم شدن زمین شوند. کره زمین هر سال در حال گمر و گرم تر شدن می باشد. آتش سوزی های اخیردر جنگل های دنیا نیز دلیلش همین است. با وجود خانه و  هوشمند سازی ویلا می توان به کاهش مصرف انرژی و داشتن زمین سبز کمک کرد.

افزایش عمر مفید تجهیزات خانه

استفاده بیش از حد از تجهیزات مکانیکی باعث کاهش طول عمر مفید آن ها می شود اما تجهیزات هوشمند از آنجایی که طبق برنامه ریزی و چیدمان سناریو عمل می کنند در اثر استفاده های طولانی مدت دچار فرسودگی نخواهند شد. بعید است در خانه ای حداقل برای یک بار در سال کلید و پریزها یا قفل های خانه و یا حتی جارو برقی و قهوه ساز خراب نشوند. اما در خانه هوشمند تمامی این تجهیزات از طریق کنترل از راه دور روشن و خاموش می شوند بنابراین طول عمر مفید آن ها کاهش پیدا نخواهد کرد.

امکان چک کردن خانه در هر کجای دنیا که باشید

خاموش کردن چراغ ها، خاموش کردن سیستم های سرمایشی، اطمینان از روشن بودن یخچال و فریزر جهت جلوگیری از فاسد شدن غذاها، چک کردن دوربین های مدار بسته و حتی پاسخ دادن به زنگ آیفون به طور آنلاین از جمله مواردی است که می توانید در خانه هوشمند از آن ها برخوردار شوید.

دریافت گزارش های آماری از تجهیزات جهت بهینه سازی مصرف

شما می توانید میزان مصرف تجهیزات هوشمند در خانه هوشمند را کنتر کنید. در واقع یکی از مهمترین مزیت های خانه هوشمند این است که خراب شدن تجهیزات در قالب یک اعلان روی گوشی شما پدیدار می شود. به طول مثال چنانچه سیستم تهویه دچار مشکل شود یک اعلان روی گوشی شما ظاهر می شود و اعلام می دارد که فیلتر هوا نیاز به تعویض دارد. شما یم توانید عملکرد مصرف تجهیزات را در قالب گزارش های آماری دریافت کنید و آن را در راستای بهینه سازی مصرف کنترل کنید.

نتیجه گیری

مزایای ریز و درشتی که زندگی در خانه های هوشمند برای بشر امروز فراهم آورده نه تنها به سود و منفعت اوست بلکه برای داشتن زمین پاک نیز مفید است. اگر می خواهید خدمتی بزرگ به آیندگان و صد البته خودتان نمایید، انتخاب خانه هوشمند به عنوان مکانی برای زندگی بی شک انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *