مقالات

مراحل هوشمند سازی ساختمان

مراحل هوشمند سازی ساختمان

مراحل هوشمند سازی ساختمان : هوشمند سازی ساختمان با توجه به نوع پروتکل انتخابی می تواند شامل مراحل متنوعی باشد. اما می توان با صرف نظر از برخی جزئیات مراحل خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان را در یک قالب کلی گنجاند. بسیار تا بسیار مهم است که هوشمند سازی ساختمان خود را به افراد و تیم های حرفه ای بسپارید تا از بابت اجرای بی نقص آن خیالی راحت داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل هوشمند سازی ساختمان را با هم مرور کنیم.

بازدید از ساختمان و دریافت نقشه معماری

در گام های نخست هوشمند سازی ساختمان لازم است که ساختمان شما توسط کارشناسان حرفه ای و متخصص در زمینه هوشمند سازی مورد بازدید قرار گیرد و نقشه معماری ساختمان جهت بررسی های لازم دریافت شود.

برای استعلام قیمت هوشمند سازی خانه با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

انتخاب نوع سیستم هوشمند سازی

شما می توانید ساختمان خود را بر اساس سیستم سیم کشی یا بی سیم هوشمند سازی کنید. این موضوع بستگی به زیر ساخت ها و شرایط ساختمان شما دارد که توسط تیم حرفه ای هوشمند سازی انتخاب خواهد شد. به طور کلی هوشمند سازی بی سیم هزینه ی کمتری برای شما خواهد داشت اما شرایط اجرای آن در هر حالتی میسر نیست.

کارفرما چه خواسته هایی در زمینه هوشمند سازی دارد؟

گام بعد این است که تیم متخصص وارد شده به میدان باید با کارفرما در حیطه ی هوشمند سازی ساختمان بحث و گفتگو هایی دقیق داشته باشند تا نیازهای او را از هوشمند سازی ساختمان بدانند. هوشمند سازی سیستم های روشنایی، هوشمند سازی سیستم های سرمایش و گرمایشی، هوشمند سازی شیرهای آب، هوشمند سازی نمایشگرها، هوشمند سایری آیفون تصویری و هوشمند سازی سیستم های امنیتی و حفاظتی بخشی از این موارد می باشد. بنابراین تیم هوشمند سازی باید با توجه به پتانسیل های موجود در ساختمان و نیازهای کارفرما لیستی از خواسته های قابل اجرای او تهیه نمایند.

برای استعلام قیمت هوشمند سازی ساختمان با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

انتخاب برند تجهیزات

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در کیفیت هوشمند سازی ساختمان شما بسیار موثر خواهد بود، برند تجهیزات هوشمند است. تیم متخصص در زمینه هوشمند سازی باید شما را نسبت به انتخاب برند آگاه سازد. از آنجایی که احتمالا شما سر رشته ی چندانی در انتخاب برند تجهیزات هوشمند ندارید بنابراین تیم هوشمند سازی باید اشراف کاملی به انواع برند ها و پروتکل های هوشمند سازی داشته باشد تا در نهایت به جای شما تصمیم بگیرد. چنانچه پای انتخاب از بین چند برند به میان بیاید شما می توانید از بین برند های مختلف یکی را برگزینید اما توصیه می شود این انتخاب را به اهالی فن واگذار کنید تا هوشمند سازی ساختمان شما به بهترین نحو و با بهترین کیفیت صورت پذیرد.

برای استعلام قیمت هوشمند سازی ویلا با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

برآورد هزینه هوشمند سازی

در گام بعدی یک برآورد هزینه کلی توسط تیم هوشمند سازی صورت می پذیرد و قیمت نهایی هوشمند سازی ساختمان به شما اعلام می شود. در این مرحله می توانید با توجه به برآورد قیمت صورت گرفته تعدادی خواسته های جدید به پروژه هوشمند سازی اضافه کنید و یا تعدادی از خواسته های تان را کم کنید تا در نهایت با قیمتی مقرون به صرفه بتوانید پروژه هوشمند سازی ساختمان را به شکلی منطقی پیش ببرید.

تهیه نقشه فنی جهت ارائه به متخصصین الکترونیک

در این مرحله یک نقشه فنی جامع از ساختمان جهت ارائه به متخصصین الکترونیک تهیه می شود تا کابل کشی هوشمند توسط گروه فنی هوشمند سازی همراه با نکات فنی صورت پذیرد. در این مرحله تیم هوشمند سازی دائما بر روند اجرای سیستم های کابل کشی توسط گروه برقکار نظارت می نماید تا تمای زیرساخت های الکتریکال بدون نقص اجرا شوند.

تهیه نقشه تابلو هوشمند جهت ارائه به تابلو ساز

در این گام نقشه تابلو هوشمند واحد جهت مستقر نمودن تجهیزات هوشمند ساختمان تهیه می شود. گروه فنی هوشمند سازی در این گام اقدام به تهیه این نقشه نموده و آن را در اختیار تابلو ساز قرار می دهد. لازم به ذکر است که نظارت های لازم بر روند های اجرایی در این گام نیز به طور کامل انجام خواهد شد.

وایرینگ تابلو هوشمند و نصب در واحد مسکونی

در این گام وایرینگ تابلو هوشمند توسط تیم فنی هوشمند سازی ساختمان انجام می شود و بعد فرآیند نصب در واحد مسکونی صورت می پذیرد. در این گام تست های مربوط به زیر ساخت به طور دقیق و اصولی انجام می شود. این تست های بسیار مهم هستند و اجرای آن لازمه ی گام های بعدی می باشد. در واقع این تست ها بر مبنای لیست هوشمند توسط تکنسین های تیم هوشمند سازی انجام می شوند.

استقرار پنل های هوشمند

در این گام پنل های هوشمند بر روی دیوار نصب خواهند شد. این استقرار در قالب نقشه اولیه که توسط مهندسین هوشمند سازی ساختمان تهیه شده بود صورن می پذیرد.

برنامه نویسی و برنامه ریزی

این گام که توسط مهندسین نخبه ی هوشمند سازی انجام می شود یکی از مهم ترین گام ها در مراحل هوشمند سازی ساختمان می باشد. در این مرحله باید لیست دقیقی از نیازهای کاربرد تهیه شود و برنامه هایی طبق همان لیست برای سیستم های هوشمند تعریف شود که نیاز به یک برنامه نویسی دقیق دارد. بعد از تعریف شدن برنامه ها برای سیستم های هوشمند مرحله بهره برداری از آن ها آغاز خواهد شد.

آموزش کار با سیستم های هوشمند به کاربر و تحویل

اغلب تیم های حرفه ای در زمینه هوشمند سازی ساختمان بعد از اتمام و تکمیل مراحل هوشمند سازی اقدام به آموزش کار با این سیستم ها به کاربر می نمایند که یکی از مهمترین گام ها می باشد. چنانچه کاربر از نحوه ی کار با سیستم ها آگاهی نداشته باشد ممکن است امکان استفاده از بسیاری از قابلیت های را از دست بدهد.

نتیجه گیری

هوشمند سازی ساختمان چیزی ست که این روزها همه به دنبال صفر تا صد آن هستند. از پایه ای ترین سیستم های هوشمند می توان به سیستم های هوشمند روشنایی اشاره کرد. حتی اگر قصد داشته باشید فقط سیستم های روشنایی خانه خود را هوشمند سازی کنید هم خانه ی شما در لیست خانه های هوشمند سازی شده قرار خواهد گرفت. در واقع این شما هستید که با توجه به بودجه و نیازهایی که دارید اقدام به هوشمند سازی ساختمان در سطوح مختلف می نمایید. چنانچه تیم هوشمند سازی انتخاب شده توسط شما یک تیم حرفه ای و ماهر باشد نیازی به نگرانی از بابت اجرای زیر ساخت ها و راه اندازی بی نقص سیستم های هوشمند نخواهید داشت بنابراین در انتخاب تیم هوشمند سازی ساختمان دقت نمایید.

 

 

 

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *