مقالات

سیستم تهویه هوشمند فرودگاه چیست؟

تهویه هوشمند

فرودگاه‌های بزرگ با مشکلات تهویه هوا مواجه هستند که به دلیل ازدحام بیش از حد و ترافیک مسافران است. یک فرودگاه هوشمند به یک سیستم تهویه مطبوع در فرودگاه نیاز دارد. در ادامه ما این سیستم را به صورت حرفه‌ای بررسی خواهیم کرد.

سیستم تهویه هوای هوشمند در فرودگاه چه کار می‌کند؟

وظیفه اصلی سیستم تهویه هوا است. در یک فضای کوچک، هوا باید به طور پیوسته جاری باشد. جریان هوا باعث می‌شود که آن‌هایی که در فضا هستند احساس راحتی کنند. علاوه بر گردش هوا، سیستم تهویه باید هوای مورد نیاز را خنک کند. مخصوصاً در تابستان که گرما از فصل‌های دیگر شدیدتر است.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ویلا با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

چه زمانی باید سیستم تهویه هوای هوشمند در فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد؟

در سالن‌های انتظار که تعداد زیادی مسافر را جا به جا می‌کند، استفاده از سیستم‌های گردش هوا ضروری است. گردش هوا باعث می‌شود که مسافران احساس کنند که هوای تازه تنفس می‌کنند. برخی افراد نسبت به بسته بودن فضا و هوای سنگین حساس هستند. گردش هوا احساسات منفی را در مردم کاهش می‌دهد و احساس آرامش ایجاد می کند.

مناسب‌ترین سیستم تهویه برای فرودگاه چیست؟

سیستم تهویه هوای هوشمند یک سیستم مناسب برای فرودگاه است که به طور مداوم هوا را گردش می‌کند، در زمان مورد نیاز هوای سرد تولید می‌کند و مهم‌تر از همه، مصرف کم  انرژی است. زمانی که سیستم تهویه برنامه‌ریزی شود، سیستم تهویه به طور هوشمندانه عمل خواهد کرد.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ساختمان با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

انواع سیستم‌های تهویه هوشمند

سیستم‌های تهویه بسیاری وجود دارند که فرودگاه‌ها را هوشمند می‌کنند. در ادامه چند سیستم محبوب برای هوشمند سازی فرودگاه ها را بررسی خواهیم کرد.

۱. Eurus

یکی از بهترین سیستم‌های موجود در بازار است. این سیستم، هوا را با قدرت مناسب توزیع می‌کند. طرفداران قدرتمندی دارند. مناسب برای سالن‌های انتظار متوسط و کوچک. شرحی مختصر از ویژگی‌های این سیستم در شکل زیر توضیح داده شده‌است.

٢. Aquarius

این سیستم بسیار قدرتمند است. و حجم زیادی دارد و به علاوه قدرت بسیار بالایی هم دارد. مناسب برای اتاق‌های انتظار بزرگ. مناسب برای سالن‌های انتظار فرودگاه‌های بین‌المللی و بین‌المللی. شرحی مختصر از ویژگی‌های این سیستم در شکل زیر توضیح داده شده‌است.

۳ – لوبرن

یک سیستم واقعاً هوشمند است. این سیستم تهویه می‌تواند به راحتی هوا را در مکان‌های بزرگ و فرودگاه‌ها به گردش درآورد. اندازه آن در ارتباط با قدرت آن کوچک است. همچنین قدرت بسیار بالایی دارد. این سیستم علاوه بر استفاده در فرودگاه‌ها، در بیمارستان‌های هوشمند و پارکینگ هوشمند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای سیستم خانه هوشمند با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

شرایط ایجاد سیستم تهویه هوشمند در فرودگاه چیست؟

استفاده از سیستم‌های جدید و پیچیده برای داشتن یک فرودگاه هوشمند ضروری است. یک فرودگاه هوشمند قطعات بسیاری دارد. این تعریف نیز بسته به ویژگی‌هایی که می‌تواند اجرا شود، تغییر می‌کند. به طور کلی اساس این اقدام داشتن یک پایگاه اطلاعاتی مناسب در زمینه اینترنت اشیا است. کنترل بیشتر دستگاه‌ها با کمک کنترل از راه دور مانند سیستم‌های تهویه، گیت ها، سیستم سوخت‌گیری و مواردی از این دست است.

خدمات سیستم های هوشمند برای هوشمند شدن فرودگاه

کنترل و هدایت هوشمندانه مسافران

این سیستم که شامل علائم هوشمند برای هدایت مسافران و نرم‌افزار آنلاین است، از زمان ورود به فرودگاه برای پیدا کردن مسیرهای منتهی به هواپیما و دروازه‌های مسیر سفرشان، از سردرگمی دائمی مسافران جلوگیری می‌کند.

 

 

نرم‌افزار گوشی هوشمند برای اطلاعات پایانه فرودگاه و اطلاعات پرواز ATIS

این نرم‌افزار که می‌تواند به راحتی روی گوشی هوشمند نصب شود، اطلاعات مربوط به تمام پروازه‌ای فرودگاهی و پایانه‌های فرودگاه را به نمایش می‌گذارد. این نرم‌افزار می‌تواند همه گیت های ورودی برای کاربر و یک نمای کلی از فرودگاه برای ارائه مسافران را مشخص کند.

کنترل تهویه مطبوع BMS

با راه‌اندازی سیستم کنترل هوشمند سیستم تهویه مطبوع سالن‌ها، اتلاف انرژی به طور قابل‌توجهی جلوگیری می‌شود، و سالن‌های انتظار درجه‌حرارت مورد نظر و شرایط مناسب را در تمام فصول سال دارند، که مسافران را به عنوان مهم‌ترین مشتریان فرودگاه راضی می‌کند.

کنترل هوشمند BMS

سیستم کنترل نور هوشمند مانند همه سیستم‌های هوشمند دیگر در اولین دید سبب اتلاف انرژی کمتری می‌شود. مزایای دیگر این سیستم استفاده کمتراز نیروی انسانی است.

 

 

کنترل و تصویب پارکینگ و بهینه‌سازی تاکسی (پارکینگ هوشمند)

پارکینگ هوشمند در تمام کشورهای توسعه‌یافته به یک سیستم مشترک تبدیل شده‌است. در پارکینگ هوشمند، هیچ نگهبان ترافیک دیگری وجود ندارد. ماشین‌حساب هم این کار را انجام می‌دهد. ظرفیت پارکینگ توسط سنسورهای نصب‌شده در پارک خودرو بر روی مانیتور خارج از پارکینگ و همچنین در نرم‌افزار مربوطه نمایش داده می‌شود.

خدمات بهداشتی هوشمند

اموزه تمیز کردن خدمات بهداشتی در مکان‌های عمومی مهم و ضروری است. بنابراین، در کشورهای مدرن، به دلیل بهداشت خدمات بهداشتی، تمیز کردن هوشمندانه و خودکار انجام می‌شود تا از آلودگی یا انتقال بیماری‌های عفونی جلوگیری شود. با خدمات هوشمندانه، نیروی انسانی کمتری مورد نیاز است.

هوشمندانه کارت پرواز بگیرید

در همه فرودگاه‌های مدرن، نیروی انسانی در امور عادی و اموری که ضروری نیستند استفاده نمی شود.دریافت هوشمندانه بلیت هواپیما یکی از چیزهایی است که باعث می‌شود نیروی انسانی کمتری برای استفاده و انتخاب یک صندلی توسط خودتان استفاده شود. مسافران را به عنوان مشتری اصلی فرودگاه بیشتر راضی می‌کنند.

تطبیق بار با مسافر به صورت هوشمند BRS

جابجایی چمدان یا مسافران از دست رفته مشکل دیگری از فرودگاه‌های سنتی است. با معرفی سیستم تطبیق بار هوشمند، مشکلات در این زمینه را نمی‌توان در فرودگاه‌های مدرن مشاهده کرد. با استفاده از برچسب‌های برقی طراحی شده، حتی اگر چمدان هم یک‌سان باشد، چمدان هیچ مسافر جابجا یا گم نخواهد شد..

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی منزل با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

سیستم کنترل ورود و خروج افراد با قابلیت تشخیص چهره

کنترل افراد در یک مکان شلوغ مانند فرودگاه‌ها از نظر امنیت مهم است. با نصب دوربین‌های روی قابلیت‌های تشخیص چهره، کنترل افراد آسان‌تر است و حتی توانایی کنترل مسافران نیز وجود دارد.

پنجره‌های هوشمند در سراسر فرودگاه

این سیستم دارای توانایی اصلی و موثر برای تغییر رنگ و روشنایی کل شیشه است و حتی شیشه های مورد استفاده در سقف فرودگاه است.

نتیجه گیری

هوشمند سازی فرودگاه و استفاده از سیستم تهویه هوشمند در هر فرودگاه امری ضروری است و با توجه به افزایش حجم سفر و مسافران در سال های اخیر هوشمند سازی می تواند کمک فراوانی به کنترل جمعیت در فرودگاه کند و سیستم تهویه هوشمند نیز می تواند هوا را متناسب و هوشمند جا به جا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *