مقالات

تجهیزات لازم برای هوشمند سازی سیستم روشنایی خانه

تجهیزات روشنایی هوشمند منازل

در این مقاله, در مورد اهمیت سیستم روشنایی هوشمند بحث خواهیم کرد. اول, در مورد شدت نور صحبت می‌کنیم و چقدر باید در مکان‌های مختلف مشاهده شود. سپس, ما به طور کامل مزایا و احتمالات روشنایی خانگی هوشمند را بررسی خواهیم کرد. در نهایت, انواع لامپ‌های هوشمند و نحوه کار آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

ما اغلب در انتخاب شدت نور و رنگ برای روشنایی محیط‌های مختلف خانه مثل حمام، آشپزخانه، اتاق‌خواب و غیره گیج و سردرگم می‌شویم در حالی که نورپردازی مناسب برای هر محیط یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در انتخاب نور مناسب برای هر مکان به طور جداگانه، آن را در نظر داشته باشیم. سیستم روشنایی هوشمند یکی از مهم‌ترین عوامل برای هر خانه است که می‌تواند با سطح نورپردازی مورد نظر تنظیم شود.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی منزل با کارشناسان سکد در تماس باشید

 

برای مثال، سطح نورپردازی برای آشپزخانه باید کاملاً متفاوت از حمام باشد، زیرا آشپزخانه به مقدار زیادی نور نیاز دارد. به طور کلی، شدت و رنگ نور باید مطابق با کاری باشد که ما در طول روز انجام می‌دهیم. به عنوان مثال، سطح پایین نور وقتی مورد نیاز است که غذا بخورید و یا دوش بگیرید. نور کم در هنگام خواندن می‌تواند به چشمان ما آسیب برساند.سوییچ دیمر قبلاً برای تنظیم شدت سطح نور استفاده می‌شد. این روش هنوز خیلی خوب عمل می‌کند. اما به طور کلی، محصولات سیستم روشنایی هوشمند خانگی جدید سطح بالاتری از راحتی را در مدیریت نورپردازی خانگی نشان می‌دهند و رضایت بیشتری را جذب می‌کنند.

سیستم روشنایی هوشمند خانه

قابلیت کنترل از راه دور

یکی از تفاوت‌های بین یک کلید هوشمند و یک کلید و سوکت سنتی توانایی کنترل از راه دور است. امروزه به دلیل مسائل امنیتی، اغلب مصرف کنندگان خانگی در سراسر دنیا ترجیح می‌دهند تا با کنترل هوشمند ساختمان یا خانه خود را از راه دور کنترل کنند. بنابراین، زمانی که از خانه خارج می‌شوند و یا در حال سفر هستند، می‌توانند چراغ‌ها را روشن و از طریق گوشی هوشمند خاموش کنند. همچنین با تنظیم برنامه، شما می‌توانید روشنایی هوشمندانه خانه را طوری تنظیم کنید که وقتی در باز می‌شود چراغ‌ها روشن می‌شوند. با این کار، هرگز وارد یک خانه تاریک نخواهید شد.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی مرغداری با کارشناسان سکد در تماس باشید

 

اگر به فیلم مورد علاقه خود نگاه می‌کنید و شدت نور سالن مناسب نیست، می‌توانید در عرض چند ثانیه سالن و هوای مورد علاقه خود را تنها با لمس یک گزینه بر روی گوشی ایجاد کنید. کنترل از راه دور یکی از ویژگی‌هایی است که هر سیستم نورپردازی خانگی به آن نیاز دارد.با تجهیز خانه خود به سیسنم روشنایی هوشمند و یا نورپردازی هوشمند، می‌توانید از فواید یک خانه هوشمند با سطح بالایی از مدیریت لذت ببرید. سیستم روشنایی هوشمند با توانایی تنظیم و کنترل از راه دور از طریق تلفن و تبلت می‌تواند به شما در مصرف بهینه انرژی کمک کند. به علاوه، طراحی مدرن تجهیزات نورپردازی هوشمند، دکوراسیون منزل شما را زیباتر می‌کند.

از سوی دیگر، نصب کلیدهای چندگانه روی دیوار دارای مضرات است. برای مثال، کاربر سردرگم است که کدام کلید به کدام نور تعلق دارد. از سوی دیگر، تعدد کلیدهای فضای بزرگی از دیوار را اشغال می‌کند که در زیبایی و طراحی داخلی بسیار تاثیرگذار است.هم چنین، هر کلید باید تمیز شود، که به خودی خود باعث بروز مشکلات می‌شود. اما با جایگزین کردن کلیدهای چندین پل، همه این مشکلات را می‌توان به راحتی حل کرد.

به طور کلی، شما می‌توانید با داشتن سیستم روشنایی هوشمند در هر زمان از روز و هر جا که هستید، سیستم روشنایی منزل خود را با گوشی هوشمند خود تنظیم کنید.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی گلخانه با کارشناسان سکد در تماس باشید

 

توانایی تنظیم سناریوی نورپردازی با سیستم روشنایی هوشمند

هر یک از دکمه‌ها روی صفحه‌کلید را می‌توان برنامه‌ریزی کرد تا روشنایی یک گروه از لامپ‌ها را تنظیم کند، که تنظیم سناریوی روشنایی نامیده می‌شود. با تنظیم سناریو برای سیستم روشنایی هوشمند، وظایف روزانه منزل به صورت خودکار انجام می‌شود.

به عنوان مثال، تنظیم سناریوی صبح روی سیستم روشنایی آشپزخانه می‌تواند روشنایی را تا ۵۰ % افزایش دهد. یا یک سناریوی دیگر که فضای صمیمی و رمانتیک را با کاهش ۲۰ % نور ایجاد می‌کند. جاذبه این حالت این است که شما می‌توانید به راحتی سطح روشنایی خود را طوری تنظیم کنید که برای حالت روحی شما مناسب باشد.همچنین، مانند کلید هوشمند نستک، شما می‌توانید سناریوهای مورد نظر خود را بر روی گوشی موبایل خود برای هر سیستم اصلی اجرا کنید و یک سیستم روشنایی هوشمند واقعی داشته باشید. برای مثال، یک سیستم از کلیدها را به سناریوی تماشای فیلم در شب اختصاص دهید، که در هنگام فعال شدن، چراغ‌ها را خاموش می‌کند. یا یک پل دیگر را برنامه‌ریزی کنید تا بیدار شوید که به تدریج وقتی بیدار می‌شوید چراغ را روشن کنید. یا یک سناریوی سرگرمی برای اتاقی ایجاد کنید که در هنگام فعال کردن چراغ‌ها موسیقی را سیستم روشنایی آن روشن شود.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی خانه با کارشناسان سکد در تماس باشید

 

کمک به تنظیم نور محیط منزل با سیستم روشنایی هوشمند

مهم‌ترین دلیل انتخاب نورپردازی هوشمندانه برای هر خانه، تنظیم رنگ و نور سفید خود است. برای انجام این کار، می‌توانید از چراغ‌های هوشمند LED در رنگ‌های مختلف استفاده کنید. این نوع لامپ‌ها را می‌توان از طریق برنامه‌ای نصب کرد که بر روی گوشی هوشمند یا دستیار صدا نصب شده‌باشد. با نصب لامپ‌های LED در خانه و آشپزخانه، یک محیط خاص و سرگرم‌کننده می‌تواند ایجاد شود.برای مثال، یک نور آبی در حمام می‌تواند به اندازه حمام ساحلی آرامش‌بخش باشد. یک نور قرمز در آشپزخانه می‌تواند یک فضای شاد علاوه بر سرگرم کردن مهمان ایجاد کند.

افزایش بهره‌وری انرژی

اگر منبع نور شما LED است، ذخیره انرژی شما افزایش خواهد یافت. از آنجا که مصرف توان این نوع لامپ به طور قابل‌توجهی کم‌تر از لامپ‌های رشته‌ای است. در سال‌های اخیر، استفاده از لامپ‌های LED در خانه رایج‌تر شده‌است.بدون ذکر این که تمام ویژگی‌های یک سیستم روشنایی ساختمان هوشمند از جمله برنامه‌ریزی، تنظیم سناریو هوشمند و غیره می‌توانند به راحتی اجرا شوند و از طریق کلیدهای هوشمند نستک پیاده‌سازی شوند؛ البته همانطور که گفتیم، اجرای این سناریوها منجر به استفاده بهینه از منابع انرژی می‌شود.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ویلا با کارشناسان سکد در تماس باشید

 

ایجاد یک برنامه

توانایی ایجاد یک برنامه یک عامل مهم دیگر در سیستم روشنایی  هوشمند است. برای مثال، می‌توانید مشخص کنید که چقدر می‌خواهید یک نور باقی بماند. برخی از افراد از مجموعه‌ای از الگوها، یا بهتر استفاده می‌کنند،

نتیجه گیری

در این مقاله سیستم روشنایی هوشمند و تاثیر آن در نورپردازی منزل را بررسی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *