مقالات

انواع درب های اتوماتیک و قفل های هوشمند

معرفی انواع درهای هوشمند

درب اتوماتیک به نوعی از درها گفته می شود که با استفاده از چشمی حساس به حرکت و یا کنترل از راه دور، بسته و باز می‌شود.  در حال حاضردرهای اتوماتیک هوشمند، جایگزین در های سنتی قدیمی شده‌اند که امنیت، سرعت و راحتی کاربران را افزایش داده است. درب های اتوماتیک و قفل های هوشمند در حال حاضر، جایی برای خود در صنعت ساخت وساز و هوشمند سازی خانه پیدا کرده اند و این نوع از درها به طور گسترده در صنایع مختلف استفاده می شود.

 

معرفی انواع درب های اتوماتیک

 

انواع درهای شیشه‌ای اتوماتیک

در کشویی یا ریلی: این درها یک تکه طراحی شده‌اند و روی ریل، در پایین در می‌لغزند و به چپ و راست حرکت می‌کنند.

درب های لولایی:  این درها دارای دو لنگه هستند یا اینکه به صورت تک لنگه ساخته می شوند که حول یک محور افقی در حرکت اند.

درهای چند تکه اتوماتیک: در های چند تکه، به صورت افقی روی هم قرار داده می شوند و زمانی که باز می‌شوند به سمت بالا حرکت می‌کنند و سپس ۹۰ درجه موازی با سقف قرار می گیرند.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی منزل با کارشناسان سکد در تماس باشید.

درب های اتوماتیک یک تکه چرخان: این درها با حرکت‌های عمودی در اطراف دو نقطه به سمت طرفین می چرخند و موازی با سقف قرار می گیرند.

در های اتوماتیک کرکره ای: این درها با چرخش حول یک محور در بالا باز می‌شوند. (مانند کرکره‌های فروشگاه)

 

اجزای تشکیل دهنده ی درب های اتوماتیک

همانطور که گفتیم، این محصول کاربردهای مختلفی برای مکان‌های مختلف دارد، بنابراین مطابق با کاربرد آن، شما می‌توانید در و اجزای آن را انتخاب کنید. این مولفه‌ها به شما در راحتی، سرعت عملیات، امنیت و زیبایی کمک می‌کنند و می‌توانند با توجه به موقعیت، فضا و نیازهای شما تغییر کنند. تابلو فرمان یا کنترل مرکزی، ژنراتور درب اتوماتیک، فلاشر، کنترل از راه دور، قفل در اتوماتیک، قفل مکانیگی درب پارکینگ ، قفل درب ساده و رمز دار اتوماتیک، سوییچ میکرو، چشمی دراتوماتیک.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی گلخانه با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

فواید استفاده از درب های اتوماتیک هوشمند

عملکرد بسیار بالا و آسان

زیبایی

عملکرد مناسب و راحت

صرفه‌جویی در انرژی

افزایش سرعت کار در مکان‌های مختلف

کنترل ترافیک و عبور مردم

افزایش امنیت

سهولت در استفاده

 

معرفی قفل های هوشمند

یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در تکنولوژی امروزی، معرفی قفل‌های هوشمند است. این نوع از قفل، تجربه جدیدی را در زمینه “امنیت، آرامش و حفاظت از زندگی و اموال” در خانه و حتی دفتر برای شما فراهم میکند. پس این قفل، مانند قفل های دیگر نیست و در واقع فراتر از یک قفل به حساب می آید و کارایی بالاتری دارد.این قفل، ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی دارد که یک قفل معمولی نمی‌تواند برای شما مشتریان عزیز فراهم کند.

قفل هوشمند وسیله‌ای است برای محافظت از در ورودی ساختمان‌ها، که با استفاده از فن‌آوری‌های بلوتوث به کاربران اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های امن و کلیدهای دیجیتال را از طریق برنامه نصب شده بر روی گوشی‌های هوشمند، کامپیوتر و هر دستگاه ارسال کنند. با امکان اتصال به WiFi و بلوتوث، قفل در ورودی ساختمان را از راه دور کنترل کنید و آن را ببندید. علاوه بر افزایش امنیت خانه‌ها و کسب و کارها، قفل‌های اتوماتیک کاربران را با آسودگی و سهولت حرکت مواجه می‌کنند. اقفل های هوشمند می‌تواند به راحتی برای بازدیدکنندگان از هر جایی در دنیا و در صورت نیاز باز شوند.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی ویلا با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

همچنین، با یک گوشی هوشمند، شما می‌توانید ورود و خروج افراد مختلف را کنترل کنید و در صورت نیاز، سطح دسترسی متفاوت و قابل‌برنامه‌ریزی را برای افراد مختلف تعریف کنید. ثبت ورود و خروج یک ویژگی دیگر از قفل هوشمند است که در صورت نیاز با مراجعه به تاریخ مورد نظر، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

نحوه ی عملکرد قفل هوشمند

قفل هوشمند ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی دارد که آن را از قفل قدیمی و مکانیکی متمایز می‌کند. برای مثال، با استفاده از گوشی هوشمند و دیگر روش‌های دسترسی مثل رمز عبور، کارت عبور و انگشت‌نگاری (قفل کانال)، دیگر نیازی به استفاده از یک کلید مکانیکی ندارید. علاوه بر این، تمام مشکلات ناشی از غیبت شما از خانه، از جمله پشت در ماندن خانواده و دوستان، امکان باز شدن در و … استفاده از ویژگی کنترل از راه دور این نوع قفل برای همیشه از بین می‌رود.

 

ویژگی‌های قفل هوشمند

هنگامی که افراد برای خرید قفل هوشمند اقدام می کنند، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد ویژگی‌های این قفل است، که سطح بسیار بالایی از امنیت و آرامش را در جامعه ایجاد کرده‌است؛ بنابراین در ادامه ما مهم‌ترین ویژگی‌های این قفل را بررسی خواهیم کرد:

قفل هوشمند را به تلفن همراه متصل کنید

همانطور که قبلاً ذکر شد، یکی از ویژگی‌های جذاب این نوع قفل متصل به گوشی هوشمند و کنترل آن‌ها از راه دور است. به این ترتیب، ثبت و کنترل ورود و خروج افراد مختلف و باز کردن و بستن در آسان است. البته این نوع اتصال هنوز به طور کامل در ایران پشتیبانی نمی‌شود.

برای استعلام قیمت، پیاده سازی و اجرای هوشمند سازی مرغداری با کارشناسان سکد در تماس باشید.

 

در را بدون کلید مکانیکی باز کنید

یکی از مهم‌ترین فواید این قفل استفاده از رمز عبور، کارت، اثر انگشت، کنترل از راه دور و یا تلفن همراه است. به شیوه‌ای که مشکلات استفاده از کلیدها و دردسر اجرای آن را تا حد ممکن کاهش داده‌است.

 

استفاده از گذرواژه‌های امنیتی و رمز یک بار مصرف

در استفاده از قفل هوشمند، اگر لازم باشد، می‌توانید برای باز کردن در، از یک گذرواژه یک بار مصرف استفاده کنید. این گذرواژه برای افراد ویژه‌ای مثل مهمان‌ها، برای جلوگیری از ماندن آن‌ها در پشت در، اگر در منزل نیستند، استفاده می‌شود. بلافاصله پس از استفاده از این گذرواژه و باز کردن در، به طور خودکار از حافظه قفل حذف خواهد شد. همچنین، این قفل‌ها یک رمز عبور مادر یا رمز مدیریت دارند، که اگر از آن استفاده کنید، نمی‌توانید به تنظیمات قفل دسترسی داشته و آن را بدون وارد کردن گذرواژه مدیریتی تغییر دهید.

 

بسته شدن خودکار قفل هوشمند

با فعال کردن مکانیزم قفل اتوماتیک قفل هوشمند، قفل به طور خودکار بعد از بسته شدن در بسته می‌شود. این باعث می‌شود که نیاز به بسته شدن درب وجود نداشته باشد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله قفل هوشمند و درب اتوماتیک و مزایا و کارکرد مختص هر کدام برای هوشمند سازی ساختمان را بررسی کردیم. احتمالا شما هم متوجه شدید که استفاده از درب اتوماتیک و قفل هوشمند، تا چه اندازه سبب افزایش کارایی در محیط می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *